Biuletyn Informacji Publicznej
Dom Lekarza Seniora im. dr Fritza

Statystyki

Licznik odwiedzin: 10 065

Dziś odwiedzin: 29. Teraz na naszej stronie: 5 osób.

Data uruchomienia Biuletynu: poniedziałek, 13 maja 2019r.

Czy wiesz, że?

Nasz BIP jest przyjazny dla urządzeń mobilnych. Wszystkie treści poprawnie wyświetlają się na ekranach komputerów, tabletów oraz smartfonów.

Dział Medyczny

Dom Lekarza Seniora udziela całodobowych świadczeń zdrowotnych służących zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia mieszkańców, a w szczególności związanych z:

  1. badaniem i poradą lekarską,
  2. leczeniem i pielęgnacją chorych,
  3. rehabilitacją leczniczą,
  4. pielęgnacją niepełnosprawnych i opieką nad nimi,
  5. działalnością profilaktyczną.

Mieszkańcy Domu Lekarza Seniora okresowo lub stale wymagają korzystania z opieki medycznej. W zależności od stopnia zapotrzebowania na opiekę personelu medycznego są oni umieszczani na parterze bądź na poszczególnych piętrach budynku.

Pensjonariusze Domu Lekarza Seniora objęci są podstawową opieką zdrowotną przez lekarza z CSK MSW przy ul. Wołoskiej 137. Lekarz POZ ma również bezpośredni kontakt i możliwość konsultacji z lekarzami z poradni specjalistycznych i oddziałów szpitalnych CSK MSW w sprawach dotyczących przebiegu choroby pensjonariuszy. Dodatkowo w Domu udzielają konsultacji: lekarz specjalista fizjoterapii i balneologii, kardiolog, psychiatra oraz psycholog. W godzinach popołudniowych lub w dni wolne od pracy i święta opiekę nad pensjonariuszami sprawuje Szpitalny Oddział Ratunkowy CSK MSW. Na podstawie skierowania lekarza POZ szpital ten udziela także mieszkańcom Domu świadczeń zdrowotnych w zakresie leczenia szpitalnego, porad lekarzy specjalistów, badań laboratoryjnych i diagnostycznych oraz pomocy doraźnej.

W Domu Lekarza Seniora opiekę nad mieszkańcami sprawują pielęgniarki i opiekunowie medyczni. Pielęgniarki pracują całodobowo w systemie 12- godzinnym. Pensjonariuszom również udzielane są świadczenia z zakresu fizjoterapii, kinezyterapii i rehabilitacji. W razie potrzeby zabiegi wykonywane są także w pokoju chorego

Metryka tej strony

Podmiot udostępniający informację: Dom Lekarza Seniora im. dr Fritza

Autor informacji/strony: Marcin Tarnowski
Data publikacji w Biuletynie: poniedziałek, 20 maja 2019r. godz.: 09:43

Statystyki wyświetleń: 184 razy.

Ta strona nie była jeszcze modyfikowana oraz zmieniana.

Kliknięcie przycisku drukuj stronę uruchamia procedurę wydruku w przeglądarce. Pojawia się okno opcji Twojej przeglądarki, które pozwala ustalić parametry wydruku. W treści wydruku pomijane są menu, nagłówki itp. Do drukarki zostanie wysłana jedynie właściwa treść tej strony.

Ten dokument wydrukowano ze strony internetowej:
http://dls.biuletyn.net.pl/bip-strona-17-dzialmedyczny.html
Data wygenerowania wydruku: czwartek, 24 września 2020r. godz.: 22:43Trwa pobieranie treści strony BIP


http://dls.biuletyn.net.pl/bip-strona-17-dzialmedyczny.html